راهنمای انتخاب مناسب‌ ترین کابل شارژ و شارژر برای گوشی

شارژر به آن دسته لوازم جانبی ضروری گفته می‌شود که تأثیر به سزایی بر ماندگاری و کیفیت باتری دارد. در شروع ، راهنمایی برای انتخاب بهترین و مناسب ترین شارژر و کابل شارژ برای موبایل ابتدا بهتر است اشاره کنیم، چنانچه از شارژر بی کیفیت و ناشناخته ای، استفاده می‌کنید، از همین حالا غزل خداحافظی با گوشی تان را بخوانید. شارژر نامرغوب صدمات جبران ناپذیری بر باتری گوشی وارد می‌کند. علاوه براین باید منتظر پیامدهای منفی باشید که هر آن ممکن است بر گوشی موبایل حادث شود.
بلو استور در این مقاله درباره راهنمای انتخاب مناسب‌ترین شارژر و کابل شارژ برای می پردازد.

 اگر با خواندن همین چند خط به این موضوع علاقمند شدید، لطفاً تا انتهای این نوشتار با بمانید. بلو استور در این زمینه نکات خوبی را فراهم کرده اند که امیدواریم مقبول نظر شما قرار بگیرد.

انتخاب بهترین کابل شارژ و شارژر - بلو استور

انتخاب بهترین شارژر برای گوشی

همانطور که در مقدمه آمد، استفاده از شارژر نامرغوب می‌تواند صدماتی بر باتری گوشی وارد کند. مانند بالا رفتن حرارت در باتری و باد کردن آن. از همین رو هنگام خرید گوشی موبایل، حتماً از ویژگی‌های شارژر و کابل استاندارد اطلاعاتی کسب کنید. خرید یک شارژر مناسب می‌تواند تا سال‌ها خیال شما را درباره ماندگاری و کیفیت گوشی موبایل تان آسوده نماید. شاررژ موبایل می‌بایست از چند ویژگی برخوردار باشد که ما در ادامه به آن اشاره می‌کنیم. از جمله:

آمپر شارژر گوشی

همخوانی شدت جریان برق شارژر با باتری موبایل، مهم‌ترین نکته ای که می‌بایست در هنگام خرید مدنظر شما قرار بگیرد. قدر مسلم، تهیه شارژری که آمپر آن مناسب موبایل شما نباشد، تنها باعث می‌شود که شما پول تان را ضایع کرده و از دست بدهید. شدت جریان یا آمپر شارژ کننده به مقدار جریان الکتریکی که در واحد زمان انتقال می‌یابد، ارتباط دارد. میزان این جریان الکتریکی بوسیله آمپرسنج ارزیابی می‌شود.

پیشنهاد بلو استور این است، شارژ کننده‌هایی را که دارای آمپر پایین تری در مقایسه با گنجایش باتری هستند، از لیست خریدتان حذف کنید. چراکه این نوع شارژکننده ها نمی‌توانند به قدر کفایت برای باتری موبایل تان برق رسانی داشته باشند. این نوع شارژکننده ها به مرور زمان به باتری صدمه خواهند رساند.

شایان ذکر است، در شرایطی که مقدار آمپر شارژکننده از گنجایش باتری کمتر باشد، باتری برای تامین نیرو زمان بیشتری مطالبه خواهد کرد که این مساله باعث افزایش حرارت در باتری می‌شود. لذا هنگام خرید، حتماً به آمپراژ درج شده بر روی شارژکننده دقت کنید. این آمپراژ باید متناسب با آمپراژ باتری دستگاه باشد و گرنه موبایل ممکن است برق رسانی کندی داشته باشد.

بدین ترتیب در تعریف یک شارژکننده خوب باید گفت، شارژری خوب ارزیابی می‌شود که بتواند با سرعت بالا و در کمترین زمان، گوشی موبایل را از نظر نیروی برقی تامین کند.

انواع مختلف کابل شارژکننده موبایل را بهتر بشناسیم

اگر چرخی در بازار موبایل زده باشید، این موضوع دست تان آمده است که برای هر موبایلی یک نوع کابل شارژکننده موبایل وجود دارد. به عبارتی میزان تنوع کابل‌های شارژکننده در بازار بسیار است. امروزه، گونه‌های متفاوت و متنوعی از شارژکننده های موبایل، در بازار موجود که می‌توان به این موارد اشاره کرد:

خریدانواع کابل شارژ تایپ سی لایتینگ از بلو استور

کابل شارژ  Micro-USB

از زمانی که گوشی‌های هوشمند وارد بازار شد، کابل‌های میکرو نیز مورد استفاده قرار گرفتند. به گونه ای که کلیه شرکت‌های سازنده موبایل هوشمند، ساخت این نوع کابل‌ها را در برنامه کاری خود گنجانده بودند. البته گفتنی است، شرکت اپل در این مورد استثنا می‌باشد.

در شرایط فعلی، کابل میکرو کم کم جای خود را به نسل‌های جدیدی تری از کابل‌های شارژکننده داده است، ولی همچنان خط تولید این نوع کابل‌ها فعال است. آمار نشان می‌دهد کابل میکرو در سال‌های 2017  و 2018 همچنان مورد استفاده بسیاری از کاربران قرار گرفته است. از جمله دلایل محبوبیت این نوع کابل‌ها، اندازه فوق العاده کوچک آن است که برای اسپیکرها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این نوع کابل میکروفن و هدفون‌ها را نیز پشتیبانی می‌کند.

کابل شارژ  Type-C

کابل سی در سال 2016 متولد شد. از همین رو، کابل سی را از جمله کابل‌های نسل جدید و در کنار گوشی‌های هوشمند که طراحی و ویژگی‌های جدیدتری دارند می‌بینیم. این نوع کابل، در مقایسه به کابل میکرو مروغوبیت شارژ بهتری داشته و سرعت برق رسانی آن نیز بیشتر است. مساله دیگری  که می‌توان درباره این نوع کابل متذکر شد، برخورداری از کانکتور دو سویه است. این کانکتورها به شکل قرینه طراحی شده اند و دیگر احتیاجی نیست که از یک جهت مشخص به پورت متصل شود. همین مساله عمر و کیفیت دستگاه و شارژکننده را تضمین می‌کند. کابل نوع سی از جهت ظاهری ظریف‌تر طراحی شده است و همچنان در دسترس کاربران قرار دارد و از لوزام جانبی دستگاه‌های گوشی موبایل است.

خرید کابل شارژ تایپ سی - بلو استور

 

کابل شارژ  Lightning 

این مدل کابل‌ها به صورت ویژه برای گوشی‌های شرکت اپل در نظر گرفته شده اند. موبایل آیفون، آیپدها و همچنین ایرپادها این شرکت بوسیله این نوع کابل‌ها تامین نیرو می‌شوند. کابل شارژ Lightning قدرت برق رسانی  بسیار بالایی داشته و دستگاه را با سرعت خوبی شارژ می‌کند. این گونه کابل‌ها نیز دارای کانکتورهای قرینه هستند و از هر دو سو می‌توان آن به پورت متصل کرد. لذا کاربرد و استفاده از این کابل بسیار آسان ارزیابی شده است. قابل ذکراست، پین‌های کابل Lightning هشت عدد است از همین رو مقایسه با دیگر گزینه‌های موجود از اندازه‌های کوچکتری برخوردار است .

شارژکننده فندکی چیست؟

این نوع شارژر یک مدل دستگاه الکترونیکی است که از  قابلیت تبدیل برق برخوردار است. به عبارتی، این دستگاه می‌تواند، برق دوازده ولت خودرو را به ولتاژ پنج تغییر سطح بدهد. بدین ترتیب، در هنگام سفر و جابجایی های مداوم، موبایل بوسیله برق ماشین، تامین نیرو شود. این دستگاه در وقت شما بسیار صرفه جویی می‌کند. دیگر نیازی نیست نگران ته کشیدن باتری موبایل تان باشید. دیگر نیازی نخواهد بود در بین راه در کافه‌ها و رستوران‌های سر راهی، توقف کرده و گوشی تان را به برق بزنید. کافی است که یک عدد از این باتری‌ها را در اختیار داشته باشید.

همانطور که از نامش بر می‌آید، این نوع شارژکننده به قسمت فندک ماشین قابلیت اتصال دارد و دارای یک یا چند پورت یو سی بی می‌باشد. این شارژکننده مورد حمایت ولتاژ پنج و آمپر یک یا دو و حتی بیشتر می‌باشد.

چند نکته درباره پورت‌ها

تعداد پورت‌ها و درگاه‌های خروجی را از کارشناس فروش جویا شوید. چنانچه شما از یک یا دو موبایل استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم، از شارژکننده فندکی استفاده کنید. این شارژر باید از دو پورت و آمپر ۲.۱ و ۱برخوردار باشد. ولی چنانچه موبایل‌های شما از باتری‌های دو آمپری برخوردار هستند، می‌بایست، انتخاب شما شارژکننده  فندکی با شدت جریان ۴.۲ آمپر باشد. ولی چنانچه گمان می‌کنید که ممکن است شارژ کردن دو موبایل به شکل همزمان کند صورت می‌گیرد، بهتر است از همان شارژکننده فندکی با دو درگاه خروجی ۲.۱ و ۱ استفاده کنید.

مساله دیگری هنگام تهیه شارژکننده فندکی مورد توجه شما قرار بگیرد، دارا بودن چراغ حالت ال ای دی است. همچنین پورت‌ها نیز باید دارای درپوشش باشد. این درپوش‌ها برای محافظت دستگاه از تجمع گردوغبار و ریختن ناگهانی مایعات طراحی شده اند.

چنانچه برای شارژر فندکی، یک مبدل AC مناسب تهیه کنید، قادر خواهید بود، این شارژکننده را به برق شهری نیز متصل کنید. تنها کافی است یک آداپتور DC 12 ولت را در اختیار داشته باشید تا گوشی موبایل را یا یک کابل شارژکننده یو اس بی معمولی در هر مکانی برق رسانی نمایید.

اصل یا تقلبی؟

همانطور که در سطور فوق گذشت، خرید شارژر و کابل شارژ از موارد بسیار مهمی است که می‌بایست در آن نهایت دقت را به کار گرفت. شاید اولین نکته ای که در هنگام خرید باید بدان توجه داشت، اصلی بودن یا تقلبی بودن آن است. از آن جایی که شرکت‌هایی به ساخت لوازم تقلبی و بی کیفیت مبادرت می‌ورزند، بسیار مهم است که شما بتوانید اصل را از غیر اصل و مرغوب را از نامرغوب بازشناسید. زیرا این شبه شرکت‌ها با تمام مهارت همه جزییات و ظرایف موجود در ظاهر یک شارژر را عیناً در کالای تقلبی، پیاده می‌کنند. ممکن است با یک نگاه گذرا متوجه تقلبی بودن آن نشوید.

به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید شارژر حتماً نمونه‌های اصلی آن را در بازار ببینید. با تمام دقت به جزییات و نوشتارهای آن نگاه کنید. رنگ، سایز، شکل بدنه و بسیاری از موارد را می‌توان با مقایسه قرار دادن اصل وفرع محصول بشناسید. کمک و مشاوره از کارشناسان فروش در نمایندگی‌های معتبر نیز می‌تواند کمک کننده باشد.

نکته دیگری که می‌توان بدان اشاره کرد، شارژ نکردن گوشی اندرویدی با پورت میکرو و با کابل لایتنیگ می‌باشد. حتماً موبایلی که می‌خرید با نوع گوشی شما همخوانی داشته باشد.

جمع بندی

بلو استور قصد داشت در این مقاله به راهنمای انتخاب بهترین و  مناسب‌ترین شارژر و کابل شارژ برای گوشی بپردازد . نکاتی ارایه شد که شما را در هنگام خرید شارژر کمک خواهد کرد. چنانچه این موضوع برای شما مفید بوده است، آن را به دیگر دوستانتان همرسانی کرده و پیشنهاد بدهید. از این که با ما بودید، متشکریم.

شاد و پیروز باشید

۵
از ۵
۱۴ مشارکت کننده
امیر گفت:
خیلی مطلب مفید و کاربردی بود واقعا . ممنون از بلو استور
جواد گفت:
مطلب خیلی خوب و مفیدی بود. با تشکر از شما
محمدی گفت:
مرسی ازتونِ..خیلی ساده و قابل فهم توصیح دادین❤

جدیدترین ها  در  بلو استور

سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش