چگونه به پیج فروشگاهی در اینستاگرام اعتماد کنیم ؟

امروزه تعداد پیج های فروشگاهی که در اینستاگرام اقدام به فروش محصول یا ارائه خدمات دارند خیلی زیاد شده است و حتما هم برای شما تا حالا پیش اومده که محصولی از یک پیج که در زمینه های مختلف ، زیور آلات زنانه ، چراغ خواب کودک ، کیف زنانه و غیره فعالیت میکند خوشتان آمده باشد ولی نتوانسته باشید به آن اعتماد کنید و محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

بلو استور در این مقاله قصد دارد به بررسی نکات مهمی در زمینه اعتماد به پیج های فروشگاهی و نحوه ی ارزیابی این پیج ها بپردازد.

طبیعتا برای مطمئن شدن از اعتبار یک پیج فروشگاهی که وب سایتی در بستر گوگل ندارد کمی راه سخت تر است. زیرا سایت های که قصد فروش محصول دارند برای اعتبار و فعالیت خود حتما باید مجوز و البته نماد های مربوط (E- namad) را از سازمان های مربوط دریافت کنند. اما اگر با نکاتی آشنا باشید به سادگی و با درایت تمام می توانید اقدام به بررسی پیج فروشگاهی کنید.

داشتن سایت یک مزیت مهم برای پیج فروشگاهی در اینستاگرام

همون طور که در بالا گفته شد داشتن سایت برای یک پیج فروشگاهی در اینستا یکی از موارد بسیار مهم برای اعتماد به این پیح و خرید محصول می شود. پیج ها معمولا لینک سایت خود را در قسمت بیو پیج خود قرار می دهند و پیشنهاد می شود اگر از محصولی از پیجی خوشتان آمد که سایت هم داشت ، ترجیحا از سایت و در درگاه های امن بانک های ملت و صادرات و ملی و چند درگاه دیگر اقدام به خرید بکنید.

بررسی کیفیت عکس های محصولات ارائه شده در پیج

اصولا فروشگاه های معتبر در اینستاگرام ، برای فروش محصولات و ارائه ی خدمات  خود از عکس های واقعی و بدون افکت و ویرایش های عجیب و غریب استفاده می کنند که می توان به خوبی جزئیات دقیقی از محصول و همچنین فضای فروشگاه را به واسطه ی واقعی بودن عکس مشاهده کرد .

به این نکته توجه کنید که فروشگاه های جعلی برا فروش محصولات خود از عکس های آماده و غیر واقعی  یا به اصطلاح ژورنال و خارجی استفاده می کنند و با نگاه اول به این عکس ها ، خیلی ساده می توان به این موضوع پی برد.

برای اطمینان از صحت محصول مورد نظر می توانید به فروشنده ی محصول در دایرکت پیام دهید و از او بخواهید عکسی متفاوت نسبت به چیزی که پست کرده است برای شما بفرست و مشخصات و جزئیات آن را از او جویا شوید و در صورت کسب اطمینان شما ، اقدام به خرید و مراحل بعدی کنید.

فروشنده را به چالش بکشید

یکی از روش های خوب برای صحت از اعتبار پیج اینستاگرامی توجه به کیفیت ارتباط فروشنده با خریدار است.

فروشنده ی خوب باید بتواند به تمامی سوالات خریدار نسبت به محصول جواب بدهد و به نظرات مشتری توجه کند .

برای مثال اگر از محصولات پیجی خوشتان آمد که در زمینه ی کیف زنانه فعالیت میکرد ، به دایرکت آن پیج پیام دهید و از جنس این کیف و سوالات ظریف و تخصصی در مورد محصول از او بپرسید و با توجه به نحوه ی پاسخگویی تا حدودی می توان حساب کار دستتان بیایید.

توجه به کامنت ها و نحوه ی پاسگویی مدیر پیج

به سراغ پیج هایی بروید که ارزش بیشتری برای مشتری های خود قائل هستند . پیج های خوب به کامنت ها و نظرات مشتری های خود با احترام و حوصله جواب می دهند و تقریبا قسمت نظرات این پیج ها از پویایی خوبی برخوردار خواهد بود.

اما در پیج های فروشگاهی جعلی، هیچگاه به نظرات، کامنت ها و پرسش های کاربران پاسخ داده نشده و در خصوص محصولات هیچ مشخصات و قیمت ارائه نمی گردد.

عدد بالای فالور ، ملاک خوبی برا تشخیص این موضوع نیست

به تعداد بالای فالور در اکثر پیح های فروشگاهی توجه نکنید. جذب فالور فیک هزینه ی بالایی ندارد و به سادگی  و با چند کلیک می توان عدد فالور پیج را بالا و پایین کرد. هستند پیج های اینستاگرامی با فالور های پایین تر ، که از امنیتب بهتری برخوردار هستند و بهتر است برای خرید سراغ پیج هایی بروید که قبلا امتحان خود را پس داده باشند و اطرفیان و دوستان شما نیز از آن ها خرید کرده و راضی بوده اند.

چگونه متوجه فالور های فیک ازاصل صفحه ای در اینستا شویم؟

در بحث اینستاگرام و دیجیتال مارکتینگ مفهومی وجود دارد به نام نرخ تعامل که بهتر است با آن کمی بیشتر آشنا شوید.

نرخ تعامل عددی است که میزان محبوبیت یک صفحه و یا یک فروشگاه را در بین فالور ها و کسانی که آن پیج را دنبال می کنند نشان می  دهد و محاسبه و ارزیابی این عدد اصلا کار سخت و دشواری نیست.

برای مثال اگر پیجی باشد که 19 هزار فالور داشته باشد و میانگین لایک و کامنت های چند پست آخرش عددی کمتر از 100 را به شما نشان هد می توایند مطئن باشید که تعداد قابل توجهی از آن 19 هزار نفری که این پیج را دنبال می کنند فیک و غیر واقعی هستند.

حضور اکانت های غیرواقعی و فیک به خودی خود ایرادی ندارد. ایراد آنجایی پیدا می شود که یک پیج بخواهد اعتبار خود را پشت این اکانت ها و اعداد مخفی کندچرا که افراد می دانند، فعالیت مستمر و با کیفیت در اینستاگرام برای آنها فالوورهای واقعی به همراه خواهد و آورد تا نیازی به فالوورهای فیک نباشد.

از فروشنده ضمانتی برای بازگشت وجه در صورت نامطلوب بودن محصول بگیرید

خیلی از محصولات مصرفی قابلیت این را ندارند که شما تضمینی از شخص فروشنده بگیرید ، اما برای محصولاتی که بدون مصرف کردن می توان خرابی آن را تشخیص داد دریافت ضمانت وجه می تواند خیال شما را آسوده کند.

اگر فروشگاهی که قصد خرید دارید به اندازه کافی اعتبار داشته باشد از بازگشت محصول و عودت وجه ابایی نخواهد داشت.

البته دقت کنید که در اینجا یک اعتماد متقابل نیز مطرح می شود. یعنی این موضوع نیاز به دقت در زمان خرید را از شما سلب نمی کند.

از صفحه ی ثبت سفارش خود اسکرین شات تهیه کنید

حتما رسید پرداخت یا واریز وجه را تا هنگامی که محصول به دست شما رسید نزد خود نگه دارید و اسکرین شاتی از صفحه ی چت و دایرکت با آن پیج تهیه کنید.

توجه به داشتن شماره تماس و مشخصات فروشنده

از شخص فروشنده شماره تماس بخواهید و اگرهنوز هم اطمینان کافی ندارید می توانید با فروشنده تماس بگیرید تا جزئیات بیشتر متوجه شوید.

همچنین مشخص بودن لوکیشن و آدرس فروشگاه در پیج می تواند به شما اطمینان خاطر بیشتری دهد و راحت تر سفارش خود را پیگیری کنید .

لیست کد مرسوله های ارسالی ان پیج در استوری

گول تعدادی زیاد ارسالی با رسیدهای جعلی را در پیج نخورید !!

برای مثال پیجی که در زمینه ی چراغ خواب کودک فعالیت می کند ، درست کردن صفحه ای با آرم اداره پست و تعداد 10 الی 15 عدد سفارش به سرتاسر ایران با کدهای رهگیری کار اصلا سختی نیست.

نام فروشگاه و همچنین نام فرستنده یکی باشد . همچنین شما می توانید برای اطمینان بیشتر یکی از کد های رهگیری را ، در سایت پیگیری مرسوله پستی اداره پست وارد کرده و ریز اطلاعات فرستنده ( پیج) و گیرنده را تطبیق دهید .

سیستم پرداخت درب منزل یکی از بهترین موارد

میشه گفت آخرین موردی که تقریبا به طور کامل خیال شما را آسوده می کند داشتن سیستم پرداخت هزینه ی کالا درب منزل است.

 در این نوع از سفارش ، شما هزینه پست را بصورت بیعانه پرداخت می کنید و هزینه کالا را درب منزل به پستچی پرداخت می کنید.

 

به طور کلی بلو استور قصد داشت در این مقاله به بررسی راهکار های موجود برای بررسی و اطمینان خرید از پیج فروشگاهی در اینستاگرام بپردازد.

به این نکته توجه بالایی داشته باشید که کلاهبرداران اینترنتی همیشه قدمی از شما جلو هستند و در جریان این موارد هستند ، بهتر است تمامی موارد را کنار هم گذاشته و به یک نتیجه گیری خوب و جامع برسید.

ممنون که تا انتهای این مقاله با بلو استور همراه بودین . نظرات و تجریبات خود را در خصوص اعتماد به فروشگاه های اینترنتی با ما به اشتراک بگذارید

شاد و پیروز باشید

۵
از ۵
۱۶ مشارکت کننده
محمد گفت:
ممنون از این نکات زیبا از بلواستور
مهدی اسماعیلی گفت:
واقعا مرسی از این اطلاعات همیشه خیلی واسم سوال بود این موضوع...
    مدیریت بلو استور گفت:
    ممنون از شما که همراه بلو استور بودین

جدیدترین ها  در  بلو استور

سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش